ВИДЕО: Реал падна во Дортмунд затоа што Роналдо ја минал ноќта со најубавата Бразилка

Кој знае можеби и повредата која го одвои од теренот во последните неколку дена, не влече потекло од натпреварот против Борусија Дортмунд, туку од хотелот. Како и да е Роналдо на својот Фејсбук негираше дека ја мамел неговата преубава девојка Ирина Шајк, со мис бразилката, туку во хотелот бил само да даде интервју. Останува да се види дали интервјуто ќе се појави некогаш во јавноста. Упорните британци успеале и да дојдат до Андрес Урах, девојката која плени со изгледот. 

„Тој е опседнат со мојот задник“, изјавила Андреса, јасно објаснувајќи што толку го заинтригирало Португалецот да дојде во нејзиниот хотел, а потоа го рекла и своето мислење за него.

„Има тело како грчки бог. Го сметав за најпосакуваниот маж на планетата, а сега во тоа и се уверив.  

 

 

најчитано сега