ВИДЕО: Путин излезе од црква па пукаше со топ

Откако беше во црква, Владимир Путин пукаше со топ за Божик.

Видеото стана вирално.

 

 

Embedded video


Кремлевский пул РИА@Kremlinpool_RIA
 
 

Путин выстрелил из пушки в Петропавловской крепости. Но сначала отрепетировал

 
See Кремлевский пул РИА's other Tweets

 

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.01.2019 - 14:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега