Видео: Путин гласаше на изборите во Русија - неговата вратоврска има моќно значење

 

Претседателот на Русија, Владимир Путин гласаше на претседателските избори во Русија, а неговото темно одело го красела црвена вратоврска која претставува моќ и страст.

Експертите велат дека бојата на вратоврската не е случајна и дека политичарите често носат црвени вратоврски, комбинирани со светли кошули и темни одела.

-Црвената боја претставува моќ и страст - тврди аналитичарот на трендови Марк вудман и додаде дека дури ниту тонот на бојата не е занемарлив.

Црвената вратоврска симболизира доминантност, страст и сензуалност. Ја носат храбрите и оние со силна личност.

 

 

 

18.03.2018 - 15:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа