ВИДЕО: Пукање во чешка болница, најмалку 4 лица убиени - напаѓачот е во бекство

Денеска се случило пукање во чешка болница во кое убиени се најмалку 4 лица.

Како што пренесуваат чешките медиуми, напаѓачот наводно е во бекство, пишува РТ.

Неколку лица се убиени во пукањето во Острава во Чешка, рекол министерот за внатрешни работи.

Локалната полиција истакнала дека се убиени најмалку четири лица, а дека 2 се тешко повредени.

Пукањето се случило утринава во учителската болница во Острава, на североистокот од земјата.

Полицијата брзо реагирала и единиците за вонредни ситуации биле распоредени во близина на болницата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.12.2019 - 09:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега