(ВИДЕО) Публиката ја исвирка водителката која зборуваше на македонски јазик на прославата од Рамковниот договор

На вчерашната прослава на Охридскиот договор на плоштадот Скендербег во Скопје, водителката која зборуваше на македонски јазик беше исвиркувана од публиката.

На социјалните мрежи се појави видео на кое може да се слушнат свирежи од присутните додека водителката зборува на македонски јазик.

Во продолжение може да се погледне видеото.

ВИДЕО: Алфа

14.08.2022 - 21:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега