ВИДЕО: Први снимки од нападот во Њу Џерси во кој загинаа 6 лица - снимено што се случувало

При пукање во Њу Џерси убиени беа 6 лиа, меѓу кои полицаец и тројца минувачи.

На социјалните мрежи денеска се појави снимка од инцидентот, кој се одиграл во супермаркет.

Безбедносните камери забележале кога двајцата мажи, вооружените напаѓачи влегле во супермаркетот и луѓето кои почнале во паника да бегаат.

Во пукањето ранети се три лица, меѓу кои двајца полицајци и цивил, додека напаќаот е ликвидиран, рекол шефот на локалната полиција Мајк Кели.

Инцидентот се случи во вторникот попладнето во центарот на Џерси Сити, во кој живеат 270.000 жители. Освен во супермаркетот, до пукање дошло и на блиските гробишта.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.12.2019 - 22:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега