ВИДЕО: Програмата прекината кога тие влетаа во студио - Јована доживеа големо изненадување

Водителката Јована Јоксимовиќ денес го слави 38-от роденден, а пред камерите по тој повод и беше подготвено изненадување.

Овој пат во утринската програма на српска ТВ Прва, која ја води Јована и Срѓан Предојевиќ гости беа актерите Горица Поповиќ и Иван Михаиловиќ кои одлучија на водителката на оригинален начин да и го честитаат роденденот.

Кога беше планирано да почне нивното гостување, тие направија нешто кое не го очекуваа ниту гледачите, а ни Јована. Во студиото влегоа со музика, Иван свиреше на гитара, додека Горица и пееше на Јована роденденска песна.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.04.2019 - 20:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега