ВИДЕО: Прогласена вонредна состoјба во регионот - цел град е под вода, улиците се претворени во реки

Поради силното невреме прогласена е вонредна состојба во Бања Лука.

Силното невреме кое ја погоди општината Костајница, направи големи материјални штети, откако се излија две реки како и неколку помали потоци, па градските улици ги претворија во реки, пренесува „РТРС“.

Началникот на општината прогласи вонредна ситуацијата, а екипи за проценување на штетите уште денес би требало да излезат на терен.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.06.2019 - 16:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега