Видео: Пратеник со фасцикла го мавна градоначалникот на Зеница

 

Седница во градот Зеница во попладневните часови беше прекината поради инцидент кој се случи во текот на расправата за комуналните такси.

Откако градоначалникот на Зеница, Фуад Касумовиќ на говорницата изјави дека „Меуд Калештура потпишал писмо кое му го составиле луѓе од кладилница“, пратеникот Калештура мавна со фасцикла по градоначалникот.

Погледнете го инцидентот на видеото после 37-та минута:

 

 

 

14.03.2018 - 18:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа