ВИДЕО: Пожар во затворот „Идризово“- затворениците бегаат во паника

Пожар избувнал попладнево во затворот „Идризово“ во затворското крило каде се чуваат ќебиња и душеци.

Повикана била и противпожарна бригада, но, иако тие пристигнале брзо пожарот веќе бил изгаснат.

Поради чадот, затворениците брзо ги напуштиле ќелиите и излегле во дворот, пренесува порталот „Тетова1“, кој објави и видео од пожарот.

Се утврдува причината за пожарот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.07.2019 - 20:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега