ВИДЕО: Пожар во средното училиште „Јосип Броз Тито“

Пожар пред помалку од 30 минути избувнал во средното училиште „Јосип Броз Тито“ во центарот на Скопје.

Како што дознава КУРИР пожарот се случил внатре во самото училиште по што сите ученици веднаш биле евакуирани и извадени надвор од школскиот двор.

Во овие моменти учениците се ослободени од настава и истата во текот на денот нема да се одржи.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

30.01.2020 - 12:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега