ВИДЕО: Пожар во близина на СУГС „Димитар Влахов“

 

Од пожар е зафатена тревата позади скопското средно училиште „Димитар Влахов“, информираа за МИА од Противпожарната служба – Скопје.

Според информации на Прес24, пожарот е експресно локализиран, а службите  во моментот работат на целосна санација за да дојде до негово повторно избувнување.

03.08.2021 - 21:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега