ВИДЕО: Пожар вечерва во Струга

Долж новиот пат што го врзува патот Струга – Калишта со патот што води кон пазарот, се шири голем пожар, јавува VOX Struga.

Се уште не се знае причината за избувнување на пожарот. Детали се очекуваат подоцна.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.04.2019 - 22:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега