ВИДЕО: Пожар избувна во Охис – затворен патот кон населбата Драчево

Попладнево пожар избувна и во фабриката Охид.

Од Министерството за внатрешни работи за ТВ21 потврдуваат дека има пожар во фабриката.

Засега не е познато што е запалено во фабриката.

Поради пожарот, од безбедносни причини затворен е за сообраќај булеварот „Борис Трајковски“ кон населбата Драчево, а возилата се пренасочуваат кон Лисиче.

Пожар ги зафати скопските села Ракотинци и Кучково, потврдија за МИА од Центарот за за управување со кризи.

05.08.2021 - 17:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега