Видео: Потоп во Швајцарија - улиците изгледаат како бомба да паднала

Изненадна бура го погодила швајцарскиот град Лозану и блиските подрачја синоќа, носејќи вода до колена по улиците и поплавени продавници.

Според информациите на метеоролозите од швајцарската метеоролошка служба 4,1 сантиметат дожд паднал за 10 минути, што е нов швајцарски рекорд.

Портпаролот на спасувачката и безбедносна служба изавил дека граѓаните упатиле 2.000 повици барајќи помош за паднати дрва и поплавени улици и продавници.

За среќа нема повредени ниту настрадани.</p

 

 

 

13.06.2018 - 10:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега