Видео: Потоп во регионот, водата ги поплавила улиците и железничката станица

Силен дожд врнел скоро низ цел Белград, а поедина населба претходните часови била погодена од град. Најтешка ситуацијата била во Раковце каде биле поплавени улиците, но и железничката станица.

Kако што може да се види на фотографиите на друштвените мрежи, ситуацијата во овој дел од Белград е алармантна.

Вака променливо време со повремени врнежи ќе потрае и за време на попладневните и вечерните часови денеска.

Републичкиот хидрометеоролошки завод издал предупредување поради неврeмето, а во цела Србија на сила е жолт метеоаларм и тоа поради дожд и грмежи.

 

 

 

19.06.2018 - 07:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега