ВИДЕО: Потоп после невремето - реки вода по улиците и силен ветер, пријавени првите жртви

Полицијата во северниот, турски дел на Кипар, соопшти дека извлечени се три тела од реката на две различни локации, после големите поплави.

Турската кипарска агенција ТАК ја цитираше полицијата која наведе дека властите трагаат за автомобилот во близина на локацијата каде е пронајдено едно тело, јужно од градот Киринеј.

Полицијата стравува дека уште три лица биле во тој автомобил, пренесува АП.

Денеска училиштата се затворени, а метеоролозите предвидуваат уште дожд.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.12.2018 - 18:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега