ВИДЕО: Поради овој автогол му се смее цела Америка

Фудбалерите на Сиетл „Саундерс“ викендов го совладаа тимот на Чивас со 2:0, меѓутоа натпреварот ќе остане запаметен по ретко видениот, чудниот и комичен автогол на фудбалерот Марио де Луна. Составот на Сиетл поведе со погодокот на некогашната ѕвезда на Њукасл и на Интер Обафеми Мартинс, меѓутоа начинот на кој де Луна го постави конечниот резултат ќе се раскажува уште долго време.