ВИДЕО: Поплава во Охрид поради невремето - масите во кафулињата под вода

Силно невреме проследено со врнежи од дожд, силен ветер и грмежи денеска ја погоди Македонија.

На Твитер беше објавена и виде снимка од полоштадот во Охрид на која се гледа дека водата прекрила поголем дел од улицата и стигнала до кафулињата.

Жителите исто така се жалат дека  шахтите не можат да ги примат големите количини атмосферска вода која се меша со фекалната и се излева низ улицата од каде се шири непријатна миризба.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.08.2020 - 13:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега