ВИДЕО: Полицијата ги приведува и тепа демонстрантите пред Собрание - уапсен Жарко од „Пука козметика“

Вечерва пред Собранието продолжија протестите против уставните измени.

На протестите присуствуваа и браќата од хип хоп бендот „Пука козметика“. Додека едниот од нив ја пренесуваше во живо атмосферата пред Собранието, полицијата го нападна неговиот брат, а потоа го уапси иако не бил насилен, објави Лидер.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.01.2019 - 22:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега