ВИДЕО: Полицајци запрепастени - го натерале крадецот да се соблече па виделе што криел под облеката

Етиопската полиција фатила еден необичен крадец кој на уште понеобичен начин се обидувал да го сокрие својот плен.

Меѓутоа неговиот план не успеал, бидејќи полицијата знаела дека нешто не е како што треба и дека нешто крие под облеката.

Откако го уапсиле го натерале да се соблече, а кога го сторил тоа виделе дека преку рамената крие украдено јагнешко месо.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.03.2019 - 10:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега