(ВИДЕО) Погледнете како Ламбе Алабаковски го запали бугарскиот клуб во Битола

Македонскиот пејач Ламбе Алабаковски неодамна ја запали вратата од бугарскиот културен центар „Ванчо Михајлов“ во Битола, а сега се појави и снимка од целиот настан.

Алабаковски пристигнал со велосипед во близина на бугарскиот клуб, по што ја запалил вратата од клубот.

Пејачот по неколку дена го призна делото и сега се води случај против него.

ВИДЕО: 4news

08.08.2022 - 16:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега