ВИДЕО: Погледнете ги подароците кои си ги разменија Путин и Ким после состанокот во Владивосток

Владимир Путин и Ким Џонг ун ја искористија првата средба, освен за политички разговори, и за размена на подароци.

Двајцата лидери си размениле мечеви.

Првата средба на претседателите на Русија и Северна Кореја, Владимир Путин и Ким Џонг ун, во Владивосток траела околу 2 часа.

За претставниците на медиумите, отворен бил само вовдениот дел од состанокот.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.04.2019 - 13:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега