ВИДЕО: Почна да крши во обложувалница поради Погба - Македонец се налути откако не доби 11.000 евра на спортска

Урнебесно видео до кое беше објавено на Екипа.мк од една скопска обложувалница, по синоќешниот натпревар меѓу Вулверхемптон и Манчестер јунајтед од Премиерлигата кој заврши 1-1, покажува бесен навивач кој не добил на спортска, поради само еден промашен гол.

За многумина во Скопје добро познатиот бербер Фуфо од Драчево, кој само еден гол на Манчестер јунајтед на синоќешното гостување против Вулверхемптон во 2. коло од Премиерлигата за да си добие 11.000 евра. ,почнал да крши во спортска обложувалница откако во 68. минута „црвените ѓаволи“ добиле пенал. Берберот Фуфо успеал и да го искрши телевизорот во обложувалницата, а сето тоа било снимено со камера од мобилен телефон од присутните во обложувалницата. Погледнете:

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.08.2019 - 12:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега