ВИДЕО: Победничкиот гол на Лазаров за инфаркт триумф над Украина

Македонската ракометна репрезентација во меч со исклучително драматичен финиш ја победи Украина со 26:25, Кире Лазаров со гол во последната секунда го донесе големиот триумф. 

Погледнете го победничкиот гол на Лазаров:

ИЗВОР: Дриблинг.мк

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.01.2020 - 22:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега