ВИДЕО: По тешката борба за живот, Дарко Лазиќ повторно пее - слушнете ја неговата прва проба

Пејачот Дарко Лазиќ во октомври доживеа тешка сообраќајна несреќа од која едвај се спаси.

По долго лекување, пејачот полека оздравува и се враќа на секојдневните активности. Лазиќ повторно се фати за микрофонот и запеа.

Имено, Дарко правеше проба, а овој момент го забележа со телефон и видеото се појави на социјалните мрежи.

За потсетување, Дарко оваа година ќе стане татко по втор пат од неговата свршеница Марина.

 
 
 
View this post on Instagram

Mala proba 

A post shared by Darko Lazić (@new_me911) on Feb 7, 2019 at 12:14pm PST

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.02.2019 - 12:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега