ВИДЕО: По поплавата, избувна пожар во Битола – горат неколку дуќани

Попладнево во 16 часот е пријавено дека избувнал пожар пред влезот во Старата битолска чаршија, пренесува ТВ 21.

Во моментов неколку екипи на територијалната противпожарна единица се на терен и се обидуваат да го локализираат пожарот.

Синоќа во овој град имаше силно невреме кое предизвика поплава и сериозни штети на битолските земјоделци.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.07.2020 - 20:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега