ВИДЕО: Пливањето по крстот во Сребреница се претворило во дуел - сите мислат дека тој неправедно победил

Ширум регионот православните верници пливаа по Светиот крст, па така и во сребреница.

Меѓутоа, иако се смета дека се треба да помине во мир и чесно, изгледа дека не било баш така.

Во пливањето по крстот двајца пливачи на самиот крај почнале силно да се туркаат и така еден од нив неправедно дошол до крстот.

На Фејсбук веднаш почнала полемика, а многумина истакнале дека победникот не постапил добро.

Погледнете и пресудете:

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.01.2019 - 15:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега