ВИДЕО: Патки за првпат виделе снег - урнебесна реакција хит на интернет

Не реагираат сите животни исто на временските промени.

Додека едни се навикнати на снег и не им пречи, има и такви кои би избегале во топлите краишта.

Такви се и овие патки. Кога виделе снег, брзо избегале. Но, кучето кое ги набљудува е пресмешно.

Погледнете:

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.12.2018 - 21:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега