ВИДЕО: Паника во Турција по разорниот потрес - Страшни и тажни снимки

Бројот на загинати во силниот земјотрес што ја погоди Турција порасна на 21 лице, а над 900 се повредени.

Силниот потрес од 6.9 степени според Рихтер сруши неколку згради. 

Беше почувствуван и во соседните земји Сирија, Либан и Иран.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.01.2020 - 10:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега