ВИДЕО: Пандев го даде првиот гол - 1:0 за Македонија

На почетокот на ввторото полувреме од натпреварот во финалето од Лига на нации меѓу Грузија и Македонија на „Динамо арена“ во Тбилиси, Горан Пандев го даде првиот гол и Македонија е во водство со 1:0.

Македонските репрезентативци одиграа резервирано прво полувреме во кое единствената шанса за гол ја имаше капитенот Пандев во 35. минута, откако претходно домашните имаа две убави можности.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.11.2020 - 19:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега