ВИДЕО: Падна авион на Хаваи - настрадаа 9 патнии кои тргнале на скокање со падобран

Девет лица загинаа во пад на мал хидроавион на северниот хавајски остров, Оаху. Патниците тргнале на скокање со падобран.

Малиот двомоторен авион од типот Кинг Ер се урна во близина на аеродромот Дилингам на островот Оаху , по што се запалил и целосно изгорел.

Хавајското министерство за сообраќај соопшти дека загинале сите девет патници и членови на екипажот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.06.2019 - 12:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега