ВИДЕО: Оваа жена докажа дека риболовот не е само за мажи - го улови ова чудовиште

Иако риболовот најчесто се поврзува со мажите, во светот на спортскиот риболов се натпреваруваат и жени кои можат да застанат рамо до рамо со своите машки колеги, кога станува збор за уловот.

Паула Смит и нејзиниот сопруг Кен од Нешвил, биле на риболов на реката Тенеси од каде Паула извлекла големо риба.

Имено, рибата која таа ја извлекла тежела 40 килограми и била долга нешто повеќе од 1,5 метри.

Паула рекла дека ова е нејзин најголем улов и дека наскоро ќе улови примерок кој ќе тежи најмалку 50 килограми.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

09.01.2019 - 11:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега