ВИДЕО: Ова не е река - вака изгледа автопатот после разорниот ураган Флоренс

Ураганот Флоренс кој беснее во САД зад себе остави најмалку 33 мртви.

Околу 343.000 луѓе останаа без електрична енергија во Северна Каролина, а во меѓувреме водостоите на реките само растат.

Сериозноста на ситуацијата најдобро се покажува преки ова видео. Кога би го гледале автопатот од воздух би помислиле дека станува збор за река.

 

 

 

19.09.2018 - 21:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега