ВИДЕО: Ова е најсилниот земјотрес снимен некогаш - се се тресе и руши, ќе ве заледи

Ова е најсилниот земјотрес снимен некогаш. Во 2010 години во Хаити се случи разорен земјотрес. Снимката кажува се. Видеото е повеќе од застрашувачко. 
 
Земјотресот беше со јачина од 7 степени според Рихтер.
 
Земјотресот се случи во 16 часот и 53 минути, на 12 јануари. Потоа имало најмалку 52 афтершокови со магнитуда од 4,5 степени. 3 милиони лица биле загрозени од потресот. Починаа околу 100.000 лица.

 

 

 

09.08.2018 - 19:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега