ВИДЕО: Отстранува бигор без мака - 8 милиони луѓе се воодушевени од овој трик

Кујната е срцето на домот и местото каде подготвуваме храна за домашните, па затоа треба секогаш да биде чиста.

Ако и вас ве мачат наслагите бигор и не знаете како да ги отстраните, постои трик прикажан на видеото кое ви го претставуваме, а прегледано е од скоро 8 милиони луѓе.

Добро натопете стара крпа со оцет и обложете го проблематичниот дел од чешмата со бигор со крпата. Обрнете внимание секој дел од славината да биде добро покриен .

Оставете да отстои цел час, а потоа премијте со сунѓер.

Не е потребно да вложувате многу труд, ќе видите и сами дека со неколку потези се ќе биде како ново.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.09.2019 - 20:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега