Видео: Откриено како Путин без грешка возел толкав камион преку Кримскиот мост

Рускиот претседател Владимир Путин го отворил сообраќајот на Кримскиот мост и тоа така што седнал зад воланот на камионот "Камаз" и прв се повозил на истиот.

Сите можеле да се уверат дека Путин е одличен возач и дека со голема леснотија управува со камионот. 

Потсетуваме, ова не е прв пат Путин да се најде во ваква ситуација и да ги демонстрира своите возачки способности.

Путин досега во кариерата покажал дека знае да вози авион, формула 1, подморница и хеликоптер.

Сите се прашуваат како рускиот претседател толку добро владее со превозните средства, а би можело да се каже дека клучот на неговата беспрекорност е во темелната подготовка.

 

 

 

 

16.05.2018 - 10:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега