Видео: Откако ќе го видите ова никогаш повеќе нема да ја оставате вклучена веб камерата

 

Иако станува збор за краток филм кој се вика „Вебкам“ тоа не значи дека не постои причина за грижа. Филмот се заснова врз вистинска приказна и снимен е во селост со веб камера. Како што велат авторите, се надеваат дека ова кратко видео ќе ги натера луѓето да размислуваат малку повеќе за технологијата која ја користат секојдневно, како и за ефектот кој технологијата го има врз сите нас.

Погледнете го филмот, кој ако ништо друго ќе ве поттикне на размислување.

 

 

 

 

02.10.2017 - 14:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа