Видео: Опасно невреме во Италија - надојдена река дивее низ цел град

 

 

Во едно гратче во италијанскиот Апулија, големите поплави предизвикаа силно беснеење на локалната река.

 

Како што се гледа на снимките и фотографиите на социјалните мрежи, водата од реката тече со голема брзина и се прелива на околните улици.

Можат да се видат одрони на улиците, а водата ги зафати и паркираните автомобили на патот.

 

 
 

 

 

17.04.2018 - 10:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега