ВИДЕО: Огромна експлозија во Хјустон - цел град на нозе, хеликоптери го надлетуваат просторот

Голема експлозија се случила рано утринава во околу 04:25 часот во северозападниот дел на Хјустон, јавува локалната полиција.

Од силната експлозија испукале многу прозори во околината и видливи се оштетувања на кучите и зградите тврдат очевидци.

Според првичните извештаи, повредени се двајца работници во зградата, а еден од нив со Брза помош е однесен во болница.Причината за експлозијата се уште не е позната, но полицијата го затворила сообраќајот и побарала од граѓаните да ги избегнуваат улиците во тој дел од градот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.01.2020 - 13:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега