ВИДЕО: Огромна експлозија на аеродромот во Австрија - густ црн чад го прекри небото

Во експлозија на аеродромот во Линц потешко се повредени две лица, пренесува германската агенција ДПА.

Полицијата соопштила дека инцидентот се случил во халата за складирање отпад, а причината е засега непозната.

Покрај двајца потешко повредени уште три лица се здобиле со лесни повреди. На местото на експлозијата се упатиле 13 пожарникарни возила.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.10.2019 - 17:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега