ВИДЕО: Огромен кран почнал да се движи, а делови од зграда да паѓаат на улица - паника среде Менхетн

Кран на врвот на висока зграда во Менхетен почнал да се движи поради ветерот во четвртокот вечерта, расипувајќи зграда во изградба на улица.

Кранот на врвот на високата зграда почнал брзо да се движи од ветерот о дождот.

На местото на инцидентот биле испратени пожарникари, а уште не е познато дали има повредени.

Њујоршката полиција ги предупредила пешаците да избегнуваат да поминуваат на тоа подрачје.

Одделението за изградба соопштило дека кранот бил безбедно поставен, но дека поради налетот на ветерот почнал да се врти во круг, што е нормална функција која им овозможува да се движат за 360 степени кога не се во употреба.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

30.10.2020 - 08:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега