Видео: Офарбајте ги јајцата за Велигден со стари весници - наместо да ги фрлите супер идеја

 

Доаѓа големиот и тежок христијански празник Велигден. Домаќинките вапцаат црвени јајца од рано наутро, а потоа и јајца во други бои.

Ова е креативна идеја за фарбање јајца со весници, прикажана во видеото подолу:

 

 

 

12.03.2018 - 18:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа