ВИДЕО: Одисеја на животот - патување низ бременоста во три минути

Погледнете го документарниот филм „Одисеја  на животот“ од режисерот Нилс Таверниер кој не  води низ фантастично патување од првите девет месецу од човечкиот живот.

Во него се претставени два света, едниот на бебето и неговиот развој во мајчиниот стомак, и животот на идната мајка и предизвиците со кои таа се соочува.

20.11.2013 - 15:12

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега