ВИДЕО: Одекнуваат сирени, голема експлозија во Турција

Во турското пристаниште Самсун се случила голема експлозија, по што дошло до пожар.

На лице место се противпожарни екипи кои успеале да го изгаснат пожарот.

Како што јавуваат турските медиуми, експлозијата се случила во танкер за нафта кој бил на пристаништето.

По експлозијата избувнал пожар во цистерната, а голем црн чад се издигнал кон небото.

02.12.2022 - 10:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега