ВИДЕО :Одблиску со Школата за млади лидери 2019 на претседателот Иванов

Вкупно 40 учесници и дваесетина реномирани предавачи од врвни образовни и професионални институции се дел од десеттата по ред Школа за млади лидери, лична иницијатива на претседателот Иванов, што од 11 до 22 февруари се одржува во Струга. 
 
Програмата на годинешната школата e фокусирана на предизвиците на 4. индустриска револуција.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.02.2019 - 14:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега