ВИДЕО: Од силниот земјотрес во Албанија огромна карпа се сруши како кула од карти

Бројот на повредени од силниот земјотрес кој што ја погоди Албанија достигна околу 60 лица, за среќа нема загинати а причинета е голема материјална штета.

Дека земјотресот бил многу силен сведочи и следното видео, на кое гледа како огромна карпа или поточно цел рид се урива.

Карпата се наоѓаше во близина на градот Каваја, познната под името „карпата кај Каваја“.

 

Видеото од рушењето на карпата можете да го погледнете ТУКА

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.09.2019 - 22:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега