ВИДЕО: Од оваа песочна бура нема бегање - непогодата „проголта“ мал град во Тексас

На друштвените мрежи се појави снимка на која се гледа како американската држава Тексас во песочна бура исчезна цел еден град.

Снимката е направена на 5. јуни со дрон, а на него се гледа како градот Кохома во Тексас го „голта“ песочна бура.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.06.2019 - 13:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега