Видео од нападот- луѓето бегале за да спасат жива глава

Нападот, односно пукањето на Јелисејските полиња вчера вечер во кој е убиен еден, а ранети двајца полицајци, го шокираше светот.

Снимката од воружениот напад го подгреа стравот од тероризам кај граѓаните во Франција, а новиот напад во срцето на Париз, дошол како шок пред неизвесните претседателски избори.

 

 

 

 

21.04.2017 - 21:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа