ВИДЕО: Објавена снимката од сообраќајката на Џорџ Клуни - судирот фатен на камера

Славниот актер Џорџ Клуни доживеа сообраќајна несреќа во Коста Коралина кога со својот мотор удри во автомобил по што заврши во Ургентен центар.

Актерот возејќи скутер се судрил со пикап. Засега не е познато како дошло до несреќата. Тој е префрлен во болницата Џон Пол Втори. Клуни на Сардинија се наоѓа поради снимање на филм.

Возачот на автомобилот веднаш излетал од возилото и му помогнала на актерот додека чекале итна помош. Клуни имал кацига на глава, во моментот на несреќата.

 

 

 

11.07.2018 - 23:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега